Czy można kupić profesjonalną i tanią kamerę samochodową?

Jeżeli zdecydowałeś się właśnie na kupno wideorejestratora, z pewnością zastanawiasz się czy kupisz sprzęt, który spełni swoje przeznaczenie? W poniższym artykule postaram się podpowiedzieć Ci, jak kupić tanią kamerę samochodową, która jednocześnie nie zawiedzie Cię na drodze. Przekonaj się, że za niską cenę też można kupić dobry sprzęt. Ale trzeba mieć na uwadze pewne kwestie.

Po co mi potrzebna kamera samochodowa?

Przypomnę jeszcze raz, dlaczego kamera samochodowa to obecnie obowiązkowe wyposażenie samochodu. Wideorejestrator to w ostatnich czasach jedna z bardziej korzystnych inwestycji, ponieważ nie tylko ułatwia codzienne manewry na drodze, ale również może być cennym dowodem, który niejednokrotnie uratował kierowców podczas niejednoznacznych sytuacji.

W trakcie potencjalnej stłuczki lub wypadku kamera zarejestruje całe zdarzenie. Dzięki niemu udowodnisz swoją niewinność, lub możesz stanąć w roli świadka. Kupno kamery samochodowej polecają nawet policjanci, którzy wiedzą, że monitorując zdarzenia na drodze można wesprzeć postępowanie w sprawie ustalania biegu wydarzeń.

Kamery rejestrują nie tylko przód pojazdu i wydarzenia na drodze, ale są również doskonałą nawigacją z tyłu pojazdu. Ułatwiają parkowanie i cofanie, poprzez specjalne czujniki wychwytujące ruch. Znajdują się już one nawet w tańszych urządzeniach.

Jaka kamera będzie dobra i jednocześnie tania?

Obecne wideorejestratory spełniają obie te kwestie, ponieważ można zakupić kamerkę nawet i za 100 zł. Wystarczy wiedzieć na jaką specyfikację danego produktu należy zwrócić uwagę oraz czym kierować się podczas dokonywania wyboru. Nie każdemu kierowcy przydadzą się na drodze wszystkie funkcje oferowane przez droższe modele. Dlatego należy się zastanowić w jakich sytuacjach kamera będzie nam potrzebna.

Jeśli Twoja praca opiera się na częstej podróży samochodem, wtedy inwestycja w droższy model będzie właściwa. Kamerka będzie częściej używana, więc tym samym będziesz mógł skorzystać z większej ilości funkcji. Jeżeli częściej samochód stoi na parkingu, warto zainwestować w kamerę posiadającą G-sensor (czujnik wstrząsów) i tym samym dodatkowo chronić pojazd w niestrzeżonym miejscu.

Z kolei jeżeli jeździsz samochodem tylko po mieście rodzinnym i okazjonalnie wyruszasz w dalszą podróż, kamerka samochodowa do 100 zł to coś dla Ciebie. Przed zakupem sprzętu w tej cenie, zwróć uwagę na:

  • minimalną rozdzielczość nagrywanego obrazu FullHD 1280x720p, nie powinna być mniejsza bo nagrania będą niewyraźne;
  • szerokokątny obiektyw klasy A+ z kątem rejestrowania 100-120 stopni, w tym zakresie cenowym znajdziesz nawet szersze pole widzenia, jednak to w zupełności wystarczy;
  • diody, które będą ułatwiały widoczność nocnych nagrań;
  • nagrywanie w pętli, które zostaje przerwane w wypadku wstrząsu (oznacza to, że nagrywanie w momencie kolizji lub ostrzejszego hamowania nie zostanie nadpisane kolejnym).

W tym przypadku polecamy Smartcams kamery do samochodu, to niedrogi zakup, ale jednocześnie adekwatny do swojej jakości. Niektóre modele kosztują około 100-150 zł, a spokojnie mogą konkurować z tymi z wyższej półki.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*