Ile kosztuje kamera samochodowa?

Dziś zajmiemy się analizowaniem rynku i sprawdzimy, jaka kamera samochodowa będzie dla nas najlepsza. Opiszę również, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu, aby nie przepłacić i zyskać dobry sprzęt. Zapraszam do lektury.

Kamery samochodowe

Niebezpieczne sytuacje na drodze bardzo często bywają dwuznaczne. Faktyczny sprawca wypadku może często unikać odpowiedzialności i nie chcieć wziąć na siebie winy. W takiej sytuacji warto posiłkować się nagraniem, który będzie uwieczniony przez specjalny rejestrator. Dzięki temu, zyskamy niepodważalny dowód naszej niewinności, a sprawca wypadku będzie musiał ponieść konsekwencje. To również bardzo dobra metoda w kwestii domagania się odszkodowania. Towarzystwa niechętnie je wypłacają, a posiadając namacalny dowód w postaci wideo – będą musieli podarować nam pieniądze.

Takim urządzeniem powinni się zainteresować przede wszystkim kierowcy, którzy często podróżują. Ma on następujące zastosowanie:

 • rekreacyjne nagrywanie trasy – np. podczas wakacji, kiedy chcemy uwiecznić piękne górskie widoki, jak również w celu nagrywania śmiesznych wydarzeń na drodze.
 • podczas wypadku – możemy udowodnić swoją niewinność, posłużyć się nagraniem jako dowodem w sądzie i w towarzystwie ubezpieczeniowym.
 • podczas niesprawiedliwego zatrzymania – kierowcy często otrzymują bezpodstawne mandaty, a wtedy warto podeprzeć się zarejestrowanym filmem.
 • poprawa stylu jazdy – możemy często oglądając nasze nagrania wyłapywać błędy, które zdarzają się nam na drodze.

Uwaga!

Pamiętajmy, że aby nagranie było profesjonalne i wyraźne, musimy zadbać o czystość obiektywu i przedniej szyby. Obiektyw należy regularnie oczyszczać z kurzu i drobinek powietrza, aby nie wpłynęły na jakość nagrania. Pilnujmy tego, aby zawsze mieć najwyższą jakość rejestrowanego obrazu. Zamazane wideo jest bezużyteczne. To samo tyczy się przedniej szyby!

Na co zwracać uwagę kupując kamerę samochodową?

Poniżej przedstawiamy ułożone kolejnością, od najważniejszego do najmniej istotnego, parametry kamery samochodowej. Na te ustawienia i funkcje powinniśmy zwracać uwagę w pierwszej kolejności, podejmując decyzję o zakupie.

 • rozdzielczość – minimalna rozdzielczość to 720p. Ale warto wydać niewiele więcej pieniędzy i rejestrować w jakości FULL HD. A na rynku dostępne są nawet wideorejestratory, nagrywające w 4K.
 • zapis – urządzenie powinno obsługiwać karty pamięci o pojemności minimum 32 GB lub dysponować duża pamięcią wewnętrzną. Bardzo dobrym ustawieniem jest cykl nagrywania w pętli.
 • obiektyw – warto zaopatrzyć się w kamerkę z szerokokątnym obiektywem – minimum 120 stopni.
 • czujnik ruchu – dzięki niemu, nagrywanie rozpoczyna się w momencie ruszenia pojazdu. Dodatkowo, czujnik wstrząsów może chronić nagrania przed nadpisem w przypadku gwałtownej zmiany ruchu pojazdu (hamowanie, kolizja).
 • nagrywanie nocą – jeżeli dużo podróżujemy nocą, warto kupić kamerkę wyposażoną w diody podczerwieni. Jednak w przypadku bardzo ograniczonej widoczności otoczenia, nawet diody sobie nie poradzą. Jednak na pewno poprawią jakość obrazu, zwłaszcza jeśli kamera ma dobrą rozdzielczość obrazu.
 • akumulator – rejestratory mogą mieć własny, dzięki czemu nie ma konieczności podłączania zewnętrznego zasilania. Jednak tańsze produkty będą uzależnione od instalacji elektrycznej samochodu.
 • dodatkowe funkcje i parametry uzależnione od własnego uznania – wyświetlacz, dźwięk, aparat, złącza, montowanie, kamera cofania.

Ile kosztuje kamera samochodowa

Ceny kamerek samochodowych są uzależnione od jakości sprzętu, wyposażenia i parametrów. Najtańsze kamerki można kupić już za 50 zł. Najbardziej chodliwe są modele w przedziale cenowym 100-500 zł. Z kolei dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na taki zakup, najdroższe kamery samochodowe mogą kosztować nawet kilka tysięcy. Wszystko zatem zależy od naszych preferencji, budżetu jaki możemy przeznaczyć i potrzeb. Odwiedź stronę internetową SmartCams.pl i wybierz swoją taką, która będzie Ci pasowała.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*