Jak ustawić wideorejestrator jazdy?

Ustawienie kamery wymaga nie tylko wybrania odpowiednich parametrów, ale również odpowiednie umiejscowienie sprzętu na przedniej szybie. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na to pytanie, poruszając obie kwestie. Napiszemy jak ustawić wideorejestrator, aby wszystkie funkcje prawidłowo działały oraz gdzie zamontować kamerę samochodową. Dzięki temu bez problem poradzisz sobie ze swoim pierwszym urządzeniem. Zapraszamy do lektury.

Gdzie zamontować kamerkę samochodową?

Odpowiednie ulokowanie rejestratora zależy oczywiście od jego rodzaju. Możemy wyróżnić:

  • kamerki montowane na szybie,
  • kamery montowane w lusterku wstecznym,
  • kamerę w ramce tablicy rejestracyjnej.

Wszystkie powyższe rozwiązania są oczywiście skuteczne i praktyczne, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Kamerkę, która oryginalnie powinna być zamontowana na przedniej szybie, powinniśmy umocować w okolicy lusterka wstecznego. To miejsce, na które naturalnie spoglądamy prowadząc pojazd, więc nie będzie odwracała naszej uwagi. Najlepiej umieścić kamerę na środku szyby, dzięki czemu nawet szerokokątny obiektyw uchwyci to, co znajduje się przed nami, zamiast obejmować kokpit czy boki szyby. Umieszczenie sprzętu na środku raczej nie powinno przeszkadzać kierowcy, a szczególnie gdy mamy do czynienia z mniejszej wielkości kamerką.

Umieszczanie kamery z boku szyby, czy nad kokpitem nie będzie dobrym rozwiązaniem. Najlepiej będzie zamontować kamerę w miejscu, które będzie najlepiej prezentowało nagranie. Wybór oczywiście należy głównie do Ciebie, jednak warto skorzystać z naszych porad, aby kamera spełniała prawidłowo swoją funkcję.

W przypadku kamery cofania, którą należy zamontować z tyłu pojazdu, najlepszym miejscem będzie ramka tablicy rejestracyjnej. Wtedy za pomocą Bluetooth lub WiFi można połączyć się z wyświetlaczem, który montujemy wedle własnego uznania.

Jakie parametry i ustawienia w kamerze samochodowej?

Wideorejestratory do samochodu mają rozmaite funkcje i parametry. Po zakupie kamerki bogatej w parametry, musimy poświęcić trochę więcej czasu na zapoznanie się z instrukcją obsługi. Aby kamerka samochodowa działała bez zarzutu i spełniała Twoje oczekiwania, w pierwszej kolejności trzeba ją odpowiednio skonfigurować.

Po wyborze podstawowych funkcji, takich jak język, ustawienia pamięci i ustawienie odpowiedniej daty i godziny, pamiętaj jeszcze o:

  • ustawieniu najwyższej jakości nagrywania,
  • uruchomieniu opcji nagrywania w pętli i wybraniu domyślnego czasu nagrań (3-5 min),
  • włączeniu trybu detekcji wstrząsów (g-sensor),
  • włączeniu trybu parkingowego (jeśli jest wbudowany).

Jeżeli zakupiłeś kamerę samochodową z GPS, trzeba odpowiednio skalibrować nawigację. Wszystkie niezbędne informacje powinny być zawarte w instrukcji albo na stronie producenta, a w przeciwnym razie pozostają Ci poszukiwania w Internecie, które na pewno Cię nie zawiodą.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*