Jak wybrać rejestrator jazdy do samochodu?

Obecnie rynek motoryzacyjny obfituje w gadżety samochodowe, po które coraz chętniej sięgają kierowcy. Dlatego popularnym urządzeniem staje się rejestrator jazdy. To sprzęt umożliwiający nagrywanie tego, co dzieje się przed maską samochodu. Jak zatem wybrać dobry rejestrator jazdy? Przekonaj się, czytając nasze wskazówki w artykule poniżej.

Jak działa rejestrator?

Kamera samochodowa to jedno z bardziej funkcjonalnych urządzeń. Nagrywanie odbywa się to w pętli, a więc w sposób ciągły – starsze nagrania po odpowiednim czasie zostają zastąpione nowymi.

Rejestrator jazdy nagrywa obraz, przechodząc przez obiektyw, pada na matrycę. Właśnie wtedy dokonuje się analiza pikseli, które następnie przesłane są do mikroprocesora. Procesor przetwarza je w ciągi impulsów, które kierowane są do pamięci rejestratora jazdy.

Zastosowanie rejestratora

Kamera samochodowa to bez wątpienia przydatne urządzenie w Twoim pojeździe. Nagrywa każdą sytuację na drodze – kolizje, stłuczki, wypadki czy niebezpieczne momenty. Dokonuje rzeczywistego przebiegu zdarzenia, do którego doszło podczas jazdy. Nagranie z rejestratora może być zatem traktowane jako dowód w sprawie w sądzie, jeśli została nam przyznana nieumyślnie wina za spowodowanie wypadku czy kolizji drogowej. Kamerka umożliwia również nagrywanie sytuacji na parkingu.

Jak wybrać rejestrator jazdy?

Podczas zakupu kamery warto zwrócić uwagę na następujące kwestie.

  • Kąt widzenia obrazu – odpowiednie urządzenie powinno posiadać minimum 120 stopni. Jednak obecnie w wielu modelach znajdziemy kąt widzenia nawet do 170 stopni.
  • Rozdzielczość – rejestrator jazdy powinien pochwalić się rozdzielczością Full HD, a wiele modeli ma nawet już rozdzielczość 4K, co wymaga jednak dużej pamięci na karcie.
  • Tryby pracy – mowa o trybie parkingowym, nocnym czy czujniku ruchu. Ułatwiają pracę z samą kamerą.
  • Bluetooth i WiFi – przydatne funkcje w kamerze samochodowej, dzięki której możemy przesyłać nagrania oraz przeglądać na innym urządzeniu.
  • Nawigacja – przydatna, jeśli dużo podróżujemy, a nie chcemy korzystać z dodatkowego urządzenia, np. telefonu.
  • Bateria – kamera może być zasilana z akumulatora lub kondensatora. Akumulatory umożliwiają nam pracę urządzenia bez zasilenia, ale tylko przez krótki czas.

Gdzie kupić rejestrator jazdy?

Rejestrator jazdy możemy kupić w stacjonarnych sklepach z tego typu urządzeniami. Często jednak dokonuje się zakupów przez Internet, gdzie możemy nabyć sprzęt dużo taniej, a niekiedy w zestawie wraz z dodatkowym urządzeniem. Dlatego wybierz SmartCams wideorejestratory samochodowe, gdzie możesz nabyć odpowiedni model sprzętu do swoich potrzeb.

1

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*