Jak zabezpieczyć pojazd na parkingu – przydatna kamera samochodowa

Każdy kierowca codziennie jest zmuszony pozostawiać samochód na parkingu. Niezależnie od tego, czy opuszczamy nasz pojazd na moment czy dłuższą chwilę, możemy mieć do czynienia z potencjalnym złodziejem. Czy istnieją skuteczne systemy zabezpieczeń, które umożliwią nam bez obaw pozostawić samochód w miejscu postojowym? Czy możemy spokojnie zostawić auto z gwarancją, że żaden obcy człowiek nie chwyci za naszą kierownicę? Na pocieszenie powiem, że jest kilka skutecznych sposobów, a oto jeden z nich!

Samochód na parkingu – co zrobić aby był bezpieczny

Oczywiście najlepszym i oczywistym rozwiązaniem jest korzystanie ze strzeżonych parkingów. Jednak tak naprawdę nie wiem, czy osoba strzeżąca parking będzie w stanie kontrolować dużą liczbę pojazdów naraz. Monitoring miejski, który będzie wyposażony w megapixelowe kamery IP oraz wielofunkcyjne rejestratory z dużą dokładnością nagrywania zdarzenia może pomóc. Jednak dokładność i precyzja w uchwyceniu najdrobniejszych szczegółów może być kluczowa w tym aspekcie.

Zamiast polegać na szybkości i skuteczności służb mundurowych, dysponujących miejskimi nagraniami, warto zainwestować we własny system monitoringu. Dzięki niemu możemy na bieżąco można śledzić to, co dzieje się z naszym samochodem kiedy nas w nim nie ma.

Aby to zrobić potrzebny będzie rejestrator analogowy, dysk, kamera oraz odpowiednie okablowanie. Ważne, aby kamera była jak najmniejszych gabarytów, dyskretna i nie rzucająca się w oczy. Dzięki temu nie będzie zachęcała do kradzieży. W ten oto prosty sposób zyskamy możliwość podglądu rejestrowanego obrazu z urządzeń mobilnych w każdym miejscu na ziemi.

Dlaczego kamera samochodowa się opłaca?

Każdy krok ewentualnego złodzieja, który przymierza się do kradzieży naszego cennego auta będzie monitorowany. Obserwacja samochodu w czasie rzeczywistym pozwoli na szybką reakcję i wezwanie policji. Zapis z nagrania może posłużyć jako niezbity dowód w sprawie karnej, której wygraną mamy w garści.

Kamery do samochodu SmartCams pozwala na dysponowanie dyskrecją, a pomoc urządzenia może okazać się niezbędna w przypadku kradzieży samochodu. To również szansa na odnalezienie sprawcy, który obił nasz samochód i odjechał bez pozostawienia numeru kontaktowego.

Poza kamerami można również tradycyjnie zaopatrzyć się w alarm samochodowy, składający się m.in. z centralki, pilota, czujnika wstrząsowego, syreny oraz niezbędnych akcesoriów montażowych. Instalacja wideorejestratora w samochodzie może wydawać się zawiła i trudna. Jednak tak naprawdę wystarczy połączyć i umiejętnie ukryć kilka urządzeń, które dają możliwość całodobowej obserwacji.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*