Jak zabezpieczyć pojazd na parkingu?

Kierowcy każdego dnia są zmuszani zostawiać swoje samochody na parkingach. Bez znaczenia, czy odchodzimy od pojazdu na krótką chwilę czy zostawiamy go na noc. W obu przypadkach możemy mieć do czynienia z potencjalnym złodziejem. Czy znacie skuteczne systemy zabezpieczeń, które umożliwią bez obaw pozostawić samochód w miejscu postojowym? Czy możemy spokojnie zostawić auto z gwarancją, że żaden obcy człowiek nie chwyci za naszą kierownicę? Na pocieszenie powiem, że jest kilka skutecznych sposobów, a oto jeden z nich!

Samochód na parkingu – jak zabezpieczyć?

Najlepiej i najbezpieczniej korzystać ze strzeżonych parkingów. Jednak ciężko zyskać gwarancję, czy osoba pilnująca parking będzie w stanie kontrolować tak dużą liczbę pojazdów jednocześnie. Jest przecież tylko człowiekiem i nie jest w stanie zapobiec wszystkiemu. A im większy parking, tym większe ryzyko kradzieży, nawet pod oczami ochrony. Monitoring miejski, który będzie wyposażony w megapixelowe kamery IP oraz wielofunkcyjne rejestratory z dużą dokładnością nagrywania zdarzenia może czasami okazać się pomocny. Jednak dokładność i precyzyjność w zarejestrowaniu najdrobniejszych szczegółów może być kluczowa w tym aspekcie.

Zamiast polegać na szybkości i skuteczności policji i nagrań z miejskiego monitoringu, warto zainwestować we własny system rejestracji w samochodzie. Zyskamy wtedy szansę, by na bieżąco śledzić to, co dzieje się z naszym pozostawionym na parkingu samochodem.

To co będzie nam potrzebne, to widerejestrator analogowy, przenośna pamięć, kamera oraz odpowiednie okablowanie. Kamera powinna być jak najmniejszych gabarytów, musi być dyskretna i nierzucająca się w oczy. Nie chcemy przecież zachęcać potencjalnego złodzieja do włamania się do pojazdu. W ten oto prosty sposób zyskamy możliwość podglądu rejestrowanego obrazu z urządzeń mobilnych, w każdym miejscu na ziemi.

Czy warto kupić kamerę samochodową?

Każdy krok ewentualnego złodzieja, który będzie próbował ukraść nasz pojazd, zostanie zarejestrowany. Monitoring samochodu w czasie rzeczywistym umożliwi szybką reakcję i wezwanie policji w odpowiednim czasie. Zapis z nagrania można wykorzystać jako niezbity dowód w sprawie karnej, której wygraną mamy wówczas w garści.

Wideorejestratory do samochodów są dyskretne, a ich pomoc może okazać się niezbędna, jeżeli spotka nas to niefortunne zdarzenie, jakim jest kradzież samochodu. Dzięki kamerom samochodowym mamy również szansę, aby skuteczniej odnaleźć sprawcę, który porysował nasz samochód i odjechał bez pozostawienia numeru kontaktowego. Nagranie może uchwycić chociażby numery tablic rejestracyjnych i dać nam przewagę nad nieuczciwym kierowcą.

Poza kamerami można również tradycyjnie zaopatrzyć się w alarm samochodowy, składający się m.in. z centralki, pilota, czujnika wstrząsowego, syreny oraz niezbędnych akcesoriów montażowych. Instalacja wideorejestratora w samochodzie może wydawać się zawiła i trudna. Jednak tak naprawdę wystarczy połączyć i umiejętnie ukryć kilka urządzeń, które dają możliwość całodobowej obserwacji.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*