Jak zamontować kamerę cofania? Poradnik dla początkujących

Oryginalnie i fabrycznie wbudowana kamera cofania do samochodu jest bardzo droga. Niekiedy płacimy za nią nawet i kilka tysięcy złotych. Na szczęście, kamery cofania do samodzielnego montażu kosztują kilkaset złotych. Ich montowanie nie jest trudne, wystarczy jedynie zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W dzisiejszym artykule doradzamy, jak samodzielnie podłączyć kamerkę cofania.

Kamera cofania do samochodu – czy warto?

Słaba widoczność drogi z pozycji kierowcy w najnowszych modelach samochodów, czy brak odpowiedniego przeszkolenia przełożyły się na to, że czujniki parkowania są dziś niemal obowiązkowym wyposażeniem. Coraz więcej zgłaszanych jest przypadków, w których nieuważny kierowca obił czyjś pojazd na parkingu. Wielu kierowców notorycznie obija słupki, a ślady tego incydentu są często widoczne na zderzakach.

Na rynku dostępne są akcesoryjne czujniki parkowania, których koszt wynosi około 40 zł. Jednak w parze z niską ceną, w tym przypadku idzie również niska jakość. Radość z ich działania jest przeważnie bardzo krótka, ponieważ po zamontowaniu nagle przestają zauważać przeszkody, albo widzą te, których nie ma. W dodatku po wizycie na myjni samochodowej, szybko przestają działać. Pod tym względem zdecydowanie lepiej sprawdzi się kamera cofania z czujnikami parkowania.

Zyskujesz:

  • bezpieczeństwo podczas wykonywania codziennych manewrów na drodze (parkowanie, cofanie, zawracanie);
  • czas na odpowiednią reakcję na losowe sytuacje (np. wbiegające pod koła dziecko);
  • nagrany materiał, który może posłużyć jako dowód w sądzie lub towarzystwie ubezpieczeniowym.

Ile kosztuje kamera cofania?

W zależności od parametrów i dodatkowych funkcji, cena będzie większa lub mniejsza. Przed zakupem warto dokładnie przeanalizować dodatkowe możliwości rejestratora, ponieważ nie wszystkie będą przydatne. Dzięki temu nie przepłacimy za sprzęt i kupimy taki, który będzie nam bardzo dobrze służył. W polskich sklepach stacjonarnych i internetowych ceny za klasyczną kamerę samochodową wynoszą nawet 100 zł. Lusterko z kamerą cofania będzie kosztowało trochę więcej, ponieważ to bardziej zaawansowana technologia. Jednak z pewnością warta swojej ceny.

Podłączenie kamery cofania

Miejsce kamery będzie się różniło w zależności od jej charakterystyki. Przeważnie, w przypadku bezprzewodowych rejestratorów wystarczy umieścić kamerkę w ramce tablicy rejestracyjnej, lub na tylnym zderzaku. Następnie, podłączamy ją do monitora. W zależności od zestawu i pojazdu może to być monitor wbudowany w kokpit, montowany w lusterku wstecznym, lub osobny ekran w zestawie. Instalacja będzie trwała kilkanaście minut, a Ty z pewnością po przeczytaniu instrukcji montażu poradzisz sobie z łatwością.

Zainteresowany kupnem kamery cofania – kliknij!

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*