Jaka kamera samochodowa będzie dobra i tania?

Czy rozważasz właśnie zakup wideorejestratora i obawiasz się, że kupisz sprzęt, który nie spełni swojego przeznaczenia? Polecamy zapoznać się z poniższym artykułem, dzięki któremu zyskasz szansę na kupno taniej kamery samochodowej, która jednocześnie nie zawiedzie Cię na drodze. Przekonaj się, że za niską cenę też można kupić dobry sprzęt!

Po co mi kamera samochodowa?

Dla tych, którzy czytają ten artykuł i jeszcze nie mają kamerki w swoim pojeździe, kierujemy ten akapit. Wideorejestrator to w ostatnich czasach jedna z bardziej opłacalnych inwestycji, ponieważ nie tylko ułatwia poruszanie się samochodem, ale również stanowi cenny materiał dowodowy podczas niefortunnych zdarzeń na drodze.

Podczas ewentualnej stłuczki lub wypadku, za pomocą nagrania możesz chociażby udowodnić swoją niewinność, albo posłużyć w charakterze świadka. Zakup kamery samochodowej polecają nawet policjanci, którzy wiedzą, że monitorując zdarzenia na drodze można przyśpieszyć postępowanie w sprawie ustalania faktycznego biegu wydarzeń.

Kamery rejestrują nie tylko przód pojazdu i wydarzenia na drodze, ale są również doskonałą nawigacją z tyłu pojazdu. Ułatwiają parkowanie i cofanie, poprzez specjalne czujniki wychwytujące ruch. Znajdują się już one nawet w tańszych urządzeniach.

Jaka kamera będzie jednocześnie dobra i tania?

W przypadku wideorejestratorów to połączenie jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy wiedzieć co nieco o specyfikacji danego produktu oraz czym kierować się podczas zakupu. Nie każdy kierowca skorzysta ze wszystkich funkcji, które oferują drogie modele. Dlatego czasem lepiej po prostu z nich zrezygnować, a tym samym zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Jeżeli pracujesz mobilnie, to wiesz, że często podróżujesz samochodem, dlatego wtedy lepiej zainwestować w nieco droższy sprzęt. Będzie wówczas częściej używany, więc tym samym będziesz mógł skorzystać z większej ilości funkcji. Jeżeli częściej samochód stoi na parkingu, warto zainwestować w kamerę posiadającą G-sensor (czujnik wstrząsów) i tym samym zyskać możliwość ochrony pojazdu w niestrzeżonym miejscu.

Poruszasz się samochodem tylko po mieście rodzinnym i okazjonalnie wyruszasz w dalszą podróż? Kamerka samochodowa do 100 zł spokojnie wystarczy. Najważniejsze funkcje na które warto zwrócić uwagę to:

  • jakość nagrywanego obrazu – minimum FullHD 1280x720p. Na mniejszą rozdzielczość nie ma sensu nawet patrzyć, ponieważ niewyraźne wideo jest bezużyteczne;
  • pole widzenia – obiektywy klasy A+ z kątem rejestrowania 100-120 stopni, w zupełności wystarczy;
  • diody umożliwiające nagrywanie w nocy;
  • nagrywanie w pętli, które zostaje przerwane w wypadku wstrząsu (oznacza to, że nagrywanie w momencie kolizji lub ostrzejszego hamowania nie zostanie nadpisane kolejnym).

Kamery samochodowe MIO, to stosunkowo niedrogi zakup, ale jednocześnie adekwatny jakościowo. Niektóre modele kosztują ok. 100-150 zł a spokojnie mogą konkurować z tymi z wyższej półki.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*