Jaki wideorejestrator można kupić za 200 zł?

Jeżeli marzysz o kamerze samochodowej, a jednocześnie nie chcesz nadszarpnąć budżetu – mam dla Ciebie rozwiązanie. Poniżej, przedstawię subiektywny ranking użytecznych i funkcjonalnych kamerek samochodowych, których koszt nie przekroczy 200 zł. Dobra i tania kamera samochodowa? To jak najbardziej możliwe!

Kamery samochodowe – kiedyś i dziś

Rynek oferuje dziś wiele różnych rozwiązań w kwestii kamer samochodowych. Są nie tylko użyteczne i funkcjonalne, ale przede wszystkim tanie. Kiedyś, stanowiły wyposażenie wyłącznie drogich samochodów, kosztowały nieraz kilka tysięcy, a „przeciętny Kowalski” mógł o nich jedynie pomarzyć. Obecnie, wideorejestratory są bardzo popularne i używanie nie tylko przez youtuberów, ale również standardowych kierowców. Ułatwiają życie i pomagają w walce z niesprawiedliwym osądem. Nic dziwnego, że każdy chce mieć kamerę samochodową w swoim aucie.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że można kupić dobry i użyteczny sprzęt i zmieścić się w kwocie 200 zł. Pamiętajmy, że nie zawsze tańsze oznacza gorsze. Ale jednak, abyś nie kupił sprzętu, który nie spełni Twoich oczekiwań, przygotowałem poniższy ranking. Przedstawię poniżej moje TOP 3 kamer samochodowych. Moim zdaniem są to najlepsze kamery samochodowe w tym przedziale cenowym.

Kamera Samochodowa Smartcams X200

Na początek, mój ulubiony produkt kosztujący odrobinę ponad 100 zł. Wybierając ten model, możemy liczyć na nagrania w jakości Full HD, przy użyciu szerokokątnego obiektywu 155 stopni. Atrakcyjnym dodatkiem są również diody LED, które ułatwią nagrywanie w nocy. Pamiętajmy jednak, że diody jedynie doświetlają obraz. Nie sprawią, że rejestrowany obraz w środku nocy na polnej drodze będzie perfekcyjnie widoczny. Kamerka samochodowa jest również wyposażona w aparat 3mpx, którym możemy w każdej chwili zrobić zdjęcie trasy. Model X200 niestety nie wykrywa wstrząsów, nie ma zamontowanej kamery cofania i trybu parkingowego. To jednak kwestia osobistych preferencji, czy w ogóle te ustawienia będą nam potrzebne.

Kamerka samochodowa JSE CDR-226

To urządzenie również rejestruje obraz w jakości Full HD. Posiada szerokokątną kamerę 170 stopni. W tym przypadku mamy również aparat, ale dodatkowo wyposażono ten model w przydatną redukcję wstrząsów. W nocy, nagrywanie doświetlą diody podczerwieni. Jak w większości kamer, nagrywanie odbywa się w pętli. Ten model został dodatkowo wyposażony w kamerę cofania, która będzie wysyłać sygnały podczas wykrywania ruchu z tyłu pojazdu. Jakość, moim zdaniem adekwatna do ceny, która wynosi 189,99.

Kamera samochodowa WDR Smartcams CDR-225

Kolejny model firmy SmartCams, który również nagrywa obraz Full HD. Wyróżnia go jednak bardzo szeroki obiektyw – 170 stopni i 3 calowy ekran.

Pozwala na nagrywanie dobrej jakości obrazu w nocy, a co najlepsze – posiada również kamerę tylną, więc rejestruje zarówno przód pojazdu, jak i tył. Maksymalnie można korzystać z karty pamięci 32GB, ma wbudowany głośnik i mikrofon oraz tryb nagrywania w pętli. Posiada również dobrą optykę, dzięki czemu bez użycia diod pozwala na wysokiej jakości nagrania nocne. Produkt kosztuje ok 179,99.

Podsumowanie

Poniższy, krótki ranking kamer samochodowych udowadnia, że można nabyć niedrogi sprzęt z dobrymi ustawieniami. Jeżeli jeszcze nie posiadasz wideorejestratora, a chcesz wydać na niego maksymalnie 200 zł – polecam w pierwszej kolejności przetestowanie jednego z powyższych modeli.

1

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*