Kamera samochodowa z trybem parkingowym – co warto wiedzieć?

Tryb parkingowy jest najbardziej cenioną i docenianą przez kierowców funkcją w kamerach samochodowych. Jest nie tylko ułatwieniem w wykonywaniu codziennych manewrów na drodze, ale ma również inne zastosowanie.  Czy wiesz jakie? Zapoznaj się z poniższym artykułem i zobacz, do czego przydaje się tryb parkingowy.

Czy tryb parkingowy jest przydatny?

Tryb parkingowy w wideorejestratorze przyda Ci się z kilku prostych powodów:

  • zwiększy bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza na zatłoczonych parkingach i miejscach postojowych,
  • unikniesz nieprzyjemnych sytuacji związanych z uszkodzeniem Twojego samochodu, lub pojazdu innych,
  • zapobiegniesz potrąceniu pieszych i zwierząt,
  • ułatwisz wykonywanie codziennych manewrów, zwłaszcza kiedy jesteś zmęczony po ciężkim dniu pracy i ciężko się skupić.

Tryb detekcji ruchu

To najtańsza i najbardziej popularna wersja tej funkcji. Tryb detekcji ruchu działa następująco: włączy nagrywanie dopiero w momencie wykrycia ruchu. Program ten pozwala na zaoszczędzenie baterii i pamięci kamery podczas dłuższych postojów. Niestety, czujniki nie zawsze są dokładne i szczegółowe i przy gorszej widoczności mogą wprowadzić w błąd. System może czasami nie włączyć się po odpaleniu silnika samochodu, dlatego lepiej uruchamiać go zawsze ręcznie.

Tryb pasywny z detekcją wstrząsu

Zasada działania tego trybu polega na tym, że wykrywa on wstrząsy, po których kamera automatycznie się włącza i rozpoczyna nagrywanie. Ta funkcja jest przydatna przy niektórych kolizjach, na parkingach i innych miejscach postojowych. W razie ucieczki sprawcy niefortunnego zdarzenia, możesz użyć nagrania w celu odnalezienia nieuczciwego kierowcy. System uruchamia się samoczynnie i używany jest tu G-sensor. Aby kamera działała poprawnie, musi być odpowiednio naładowana.

Tryb aktywny z automatyczną detekcją postoju

Jest to zdecydowanie najbardziej intuicyjna wersja działania trybu parkingowego. Kamera w tym przypadku jest w stanie odczytać czy pojazd się zatrzymał, czy znajduje się w ruchu. W razie wykrycia jakiejkolwiek zmiany w obrazie, automatycznie przełącza kamerkę w tryb parkingowy i adekwatnie do tego, wybudza ją podczas ruchu. W tym czasie, cały czas działają czujniki, które mają na celu „poinformować” kamerę o zmianie w otoczeniu. Aby prawidłowo korzystać z tej funkcji, kamerka musi być podpięta do zasilania, ponieważ tryb czuwania  wciąż wyczerpuje baterie. W tym przypadku nie musisz zupełnie ingerować w ustawienia kamery. Producenci zrobili to za Ciebie.

Podsumowanie

Nie zwlekaj i już dziś wyposaż swój samochód w odpowiedni sprzęt. SmartCams – sklep z kamerami samochodowymi, to miejsce gdzie z powodzeniem kupisz wideorejestrator odpowiedni do Twoich potrzeb.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*