Kiedy mogą przydać się kamerki samochodowe?

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy jak często właśnie nagranie z samochodu, może być przydatne w danym momencie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego, co może zdarzyć się w czasie jazdy, a późniejsze nie zarejestrowanie może kosztować nas naprawdę wiele. Ciężko będzie nam wymienić wszystkie okoliczności, w których kamerka może okazać się przydatna, aczkolwiek postaraliśmy się wymienić najczęściej spotykane sytuacje.

Wypadek samochodowy

Niekoniecznie Ty musisz być jego uczestnikiem, gdyż czasami tak tragiczne rzeczy dzieją się po prostu na naszych oczach. Jesteśmy wówczas świadkami takiego zdarzenia i często jesteśmy także zobowiązani udzielić wyjaśnień i opowiedzieć własną wersję wydarzenia. Jest to bardzo stresujące doświadczenie, którego każdy wolałby uniknąć, aczkolwiek czasami jest to zwyczajnie od nas niezależne. Jednak jeśli posiadasz z przodu samochodu zamontowany rejestrator jazdy, możesz w ramach dowodu przedstawić swoje nagranie, na którym akurat udało się uchwycić najistotniejszy moment.

Z kolei, gdy stałeś się uczestnikiem wypadku, kolizji czy zwykłej stłuczki również dobrzej, jeśli posiadasz jakikolwiek materiał dowodowy, gdy to nie Ty stałeś się sprawcą zdarzenia. Czasami właśnie wideo z kamerki stanowi jednoznaczny dowód niewinności, na którym zazwyczaj doskonale widać kto zawinił w danej sytuacji. Co więcej, takie nagranie jest obiektywne i pokazanie z jednej perspektywy, która niekiedy wystarcza, by odtworzyć całe zajście.

Parkowanie w trybie błyskawicznym

To szczególnie dotyczy osób, które mają większy problem z parkowanie w trudnodostępnych miejscach. Niekiedy jeszcze parkowanie tyłem lub równolegle sprawia spore trudności, dlatego w takich okolicznościach polecamy założenie z tyłu pojazdu kamerę cofania, która jednocześnie będzie połączona z monitorem w środku auta. Wtenczas możesz jednocześnie spoglądać w lusterka, a także na ekran, by sprawdzić czy z tyłu nie ma żadnych przeszkód albo ile jeszcze miejsca zostały, by zaparkować do końca. Bardzo praktyczne i łatwe w obsłudze rozwiązanie, które nie będzie Cię wcale dużo kosztować.

Rejestrowanie niecodziennych sytuacji

Można znaleźć już pełno filmików na YouTubie czy też innych platformach, gdzie ludzie zamieszczają na swoich profilach nagrania z kamer samochodowych, które niekiedy zatrważają, bawią lub zaskakują. Na drodze mogą dziać się dziwne i niespotykane rzeczy, jak na przykład napotkanie na swojej drodze dzikiego zwierzęcia. Wszystko to zostanie dokładnie zarejestrowane, a później już Ty decydujesz, co chcesz zrobić z danym filmem. Czasami mogą one zawierać drastyczne sceny, jak już wcześniej wspominaliśmy o wypadkach, aczkolwiek to również może być dowód zaistniałej sytuacji, której byliśmy świadkami, a przykładowo chcemy przestrzec innych przed podobnymi okolicznościami, więc podejmujemy decyzję o upublicznieniu nagrania w internecie.

 

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*