Na co należy zwracać uwagę kupując kamerki do samochodu?

Kamerka samochodowa staje się coraz bardziej popularnym wyposażeniem naszego samochodu. Na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów, a każdy z nich posiada różne funkcje. Wpływają one nie tylko na cenę produktu, ale również na jakość. Na co należy zwrócić uwagę kupując kamerkę samochodową?

Jakość nagrywanego obrazu

Niepowtarzalnie najważniejszy aspekt. To przecież zasadnicza funkcja, dlatego należy wybrać kamerkę, która najlepiej spełni swoje zadanie. W tej kwestii liczy się przede wszystkim rozdzielczość obrazu. Im wyższa, tym więcej szczegółów uda nam się uchwycić. Absolutnym minimum w dzisiejszych czasach jest jakość Full HD 1920×1080 przy 30 klatkach na sekundę. Na niższe nie ma sensu nawet spoglądać. Wiadomo, im wyższa jakość tym wyższa cena. Nie mniej jednak kupowanie kamerki, której nagrany materiał będzie bezużyteczny, jest równe wyrzuceniu pieniędzy w błoto.

Dobry obiektyw kamery samochodowej

W przypadku obiektywu, sprawa również wygląda tak samo. Im lepszy, tym więcej szczegółów uda się uchwycić. Jeżeli chcemy, by kamera nagrywała jak najwięcej przestrzeni wokół nas, tym szerszy powinien być kąt obiektywu. Rozsądne będzie zatem wybranie kamerki samochodowej, z minimalnym kątem 120-140 stopni.

Dobra kamerka to taka, która posiada przydatne funkcje

Jeżeli zdecydujemy się na zakup wideorejestratora, należy rozsądnie dobrać odpowiedni model. Nie każda z posiadanych przez niego funkcji będzie przydatna. Nie mniej jednak, kilka z nich to absolutny „must have”:

  • Detekcja ruchu – bez sensu zapychać pamięć naszej kamerki nagrywając całą noc pusty parking. Tryb detekcji ruchu automatycznie uruchomi nagrywanie w momencie wykrycia zmiany w obrazie
  • Detekcja wstrząsów – kamery często nadpisują poprzednie nagrania. Pozwala to oszczędzić pamięć na naszej karcie pamięci. Jednak z wykrywaczem wstrząsów mamy pewność, że przy ostrzejszym hamowaniu, a zwłaszcza kolizji – nie utracimy materiału.
  • Odczyt kart micro SD – mając kartę z dużą pojemnością oszczędzamy czas na regularne czyszczenie pamięci.

Cena kamery samochodowej

Aspekt, który niejednokrotnie wpływa na nasz zakup. Szukamy z reguły okazji i promocji, a to często bywa zgubne. Kamerka samochodowa nie powinna kosztować mniej niż 150-200 zł. Decydując się na tańszy zakup, ryzykujesz trafieniem na produkt słabej jakości. Czasem wystarczy dopłacić 100 zł by uzyskać oczekiwany efekt. Jeżeli nie chcesz ryzykować, że Twój sprzęt nie będzie spełniał swojej roli, powinieneś zakupić produkt w granicy 200-300 zł. Jest to sensowna i rozsądna cena, w której na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Można śmiało polecić kamerki do samochodu marki SmartCams, ponieważ cechuje je rozsądna cena przy jednocześnie dużej funkcyjności.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*