Najlepsza kamera samochodowa – jak ją znaleźć?

Zastanawiasz się jaka kamerka samochodowa będzie najlepsza? Szukasz sprzętu dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb? Niestety bardzo ciężko znaleźć właściwą metodę na dokonanie najlepszego zakupu. Jedyne, czym można sobie pomóc w podjęciu decyzji, to zaznajomienie się z pewnymi kryteriami. Jest ich niewiele, więc na pewno sobie poradzisz. A dzięki przeczytaniu poniższego wpisu, możesz znacząco usprawnić zakup wymarzonego sprzętu.

Podstawowym kryterium dotyczącym tego, jaką kamerę samochodową wybrać, jest cena. W pierwszej kolejności warto ustalić sobie przedział cenowy i dopiero potem sprawdzić, jakie rejestratory się w nim mieszczą. Pamiętaj, aby wybrać takie urządzenie, którego cena nie będzie ani zawyżona, ani zaniżona. ,,Najtańsze” nie zawsze idzie w parze z ,,najlepszym”. Warto znaleźć kompromis.

Sprawdź: rejestratory jazdy do 200 zł!  

Następnie należy ustalić – do czego przyda się kamera samochodowa. Odpowiedź – do nagrywania, jest oczywista i nie ma sensu się w to zagłębiać. Jednakże w przypadku kamery samochodowej jest tak, jak w przypadku smartfona. Nie każdy służy wyłącznie do dzwonienia. Chcemy od naszego urządzenia czegoś więcej. Zastanówmy się zatem – na jakie „więcej” warto zwracać uwagę.

Jaka kamera samochodowa?

Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo podczas jazdy. Wypadki czy kolizje są na drogach bardzo częstymi zdarzeniami. Warto przygotować się na tego typu sytuacje. Kamery samochodowe umożliwią Ci ich rejestrację. Nagranie z pewnością okaże się pomocne podczas stłuczki, czy innego przykrego zdarzenia na drodze. Zapisywanie obrazu to nie jedyna zaleta urządzenia. Jaki wideorejestrator kupić? Poznaj jego jego funkcje i wybierz odpowiadający Ci model.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jakość nagrywania. To główne przeznaczenie kamery – rejestrowanie sytuacji, na których można dostrzec jak najwięcej szczegółów i detali. Ostry i wyraźny obraz umożliwia odczytanie numerów tablic rejestracyjnych, nazw ulic czy innych, istotnych aspektów. To zdecydowanie najważniejszy parametr kamery samochodowej.

Dobra kamera samochodowa powinna rejestrować obraz w jakości minimum Full HD 1920x1080p z prędkością przynajmniej 30 klatek na sekundę. Jeżeli wybrana kamerka rejestruje wyłącznie w jakości HD lub interpolowanej jakości Full HD (obraz rozciągnięty na siłę) należy sobie odpuścić zakup takiego sprzętu.

Poszukaj nagrania na YouTubie z konkretnych kamer

Analizujesz jakość nagrania na Youtubie oglądając filmiki testowe? Filmiki na tym portalu społecznościowym z kamer samochodowych nie odzwierciedlają w 100% jakości nagrań. Zadaniem Youtube’a jest oszczędność miejsca, przy możliwie jak najmniejszej utracie jakości. Jednakże ten obraz będzie zawsze prezentował się gorzej, niż na Twoim komputerze.

Na jakość nagrań wpływa także czystość samochodu testera, a nawet model pojazdu, jakim się porusza. SUV-y są nieco wyższe, więc ich światła świecą nieco wyżej. Wtedy może być problem z odczytaniem tablic rejestracyjnych, ponieważ światło z reflektorów będzie powodowało prześwietlenie obrazu.

Jakie zasilanie do kamery samochodowej?

Najlepszym sposobem na zasilenie kamery samochodowej jest użycie kondensatora. Baterie litowo-jonowe nie są praktycznie w ogóle odporne na skrajne warunki atmosferyczne jak wysokie i niskie temperatury. Bateria tego typu traci z upływem czasu swoją wydajność. Zasilanie kondensatorem także ma swoje wady, ale zdecydowanie pokonuje w tym starciu klasyczną baterię. Kondensator nie zawiedzie na dłuższej trasie w mroźny lub upalny dzień.

Kamera samochodowa z trybem parkingowym

Wydaje Ci się, że posiadając prywatny garaż ta funkcja będzie zbędna? Tylko w teorii. Twoje auto nie będzie przecież wiecznie stało w garażu. Wybierając się do hipermarketu po wcześniejszym zaparkowaniu pojazdu w ciasnej uliczce, w przypadku obicia pojazdu możesz z łatwością odnaleźć sprawcę. Aktywny tryb parkingowy wykryje kiedy Twój samochód jest zaparkowany i przełączy tryb nagrywania na „postojowy”. Będzie wtedy rejestrował obraz wyłącznie w przypadku wykrycia ruchu, wykorzystując tak zwany time-lapse (nagranie poklatkowe).

Jeżeli wciąż nie możesz podjąć decyzji, jaki wideorejestrator kupić, sprawdź kamerki rejestratory jazdy SmartCams. Znajdziesz tam bogaty wybór oraz bardzo dobrej jakości sprzęt z dokładnym opisem specyfikacyjnym.

Sprawdź kąt widzenia

Na rynku oferta wideorejestratorów jest potężna. Jak wybrać najlepszy? Fachowcy handlujący tego typu sprzętem radzą zacząć od sprawdzenia parametrów kamery. Aby nagranie było dobre, kamera powinna mieć jak najszerszy kąt widzenia. Minimum to 120 stopni – wówczas urządzenie rejestruje to, co dzieje się przed samochodem oraz po obu stronach jezdni. Ten warunek spełnia większość produktów obecnych na rynku, ale wiele z nich oferuje nawet 150 stopni.

Sprawdź: rejestratory jazdy do 300 zł

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*