Nowości w kamerkach samochodowych

Technologia cały czas idzie do przodu, a wraz z nią postęp związany z produkcją i zastosowaniem kamerek samochodowych. Ich funkcjonalność zmienia się i ulepsza praktycznie z dnia na dzień, dzięki czemu kierowcy również mają możliwość prowadzenia samochodu z większą pewnością i swobodą. W dzisiejszym wpisie pragniemy przedstawić kilka najnowszych ciekawostek elektronicznych w oparciu o ostatnio wyprodukowane modele rejestratorów jazdy, dlatego zachęcamy do zapoznania się z nimi i wyposażenia swojego auta w aktualne trendy technologiczne.

Kamerka w lusterku wstecznym

Oto pierwsza z nowości jakie zawitały już w niektórych punktach sprzedaży rejestratorów jazdy. To dość innowacyjne rozwiązanie, a co za tym idzie bardzo wygodne i praktyczne dla użytkowników. Potwierdza to już większość kierowców, którzy nabyli kamerę w postaci lusterka wstecznego. Ma ona głównie za zadanie ułatwić cofanie oraz prowadzenie samochodu, przy czym jednocześnie umożliwia rejestrowanie obrazu jazdy z przodu. Kamera jest połączona z lusterkiem, które zmienia swoją widoczność zgodnie z kierunkiem jazdy – kiedy zaczynasz powoli cofać, obraz automatycznie przełącza się na widoczność z tyłu pojazdu. Jednak przez cały czas nagrywana jest sytuacja przed oczami kierowcy, co pozwala zabezpieczyć się w razie stłuczki. Natomiast sam montaż kamery w postaci lusterka nie należy do trudniejszych, więc każdy mimo wszystko powinien sobie z nim poradzić.

Połączenie z telefonem

Następna nowoczesną funkcję w kamerce do samochodu będzie połączenie WiFi, za pomocą którego powstaje możliwość łączenia się z własnym telefonem komórkowym. Jednak to nie wszystko, ponieważ samo oprogramowanie rejestratora z monitorem włącznie odpowiada systemowi Android albo iOS zintegrowany z iPhonami. Jest to istny cud technologiczny, dzięki któremu obsługa kamerki będzie dla Ciebie znacznie prostsza w zależności od rodzaju systemu na jakim dotychczas operowałeś. Samo połączenie z komórką zapewnia coraz więcej możliwości, w tym między innymi monitorowanie i analizowanie przebytej trasy w swojej aplikacji mobilnej, która może w każdej chwili połączyć się z kamerą, nawet jeżeli jesteśmy obecnie poza zasięgiem samochodu. Możesz także oglądać bez końca nagrania z rejestratora, przewijać je i zatrzymywać, a wszystko to w wyjątkowo dobrej rozdzielczości nowoczesnych kamer.

Mierzenie prędkości

Istnieją także modele z możliwością mierzenia dystansu jaki dotąd przebyłeś, średnią prędkością na poszczególnych odcinkach trasy oraz jednoczesnym namierzaniem za pomocą nadajnika GPS. Wszystko to znajdziesz w nowych kamerkach samochodowych, które posiadają wszystkie te funkcje i zapewniają łatwiejsze i dokładniejsze analizowanie przemierzonej trasy. Wówczas oszacowania kolejnych podróży będziesz mógł dokonać bez żadnego problemu.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*