Przygotuj z nami swoje auto do zimowego wyjazdu na narty!

Planujesz wyjazd na narty lub snowboard? Pewnie już na samą myśl czujesz dreszczyk ekscytacji. Taki wyjazd będzie zapewne świetną przygodą, jednak musisz zadbać o to zawczasu. Organizacja takiej zimowej wyprawy nie jest wcale łatwym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę szereg kwestii i postarać się, aby o niczym nie zapomnieć. Dlatego im szybciej zaczniesz przygotowania do takiego wyjazdu, tym lepiej dla Ciebie! Jakie wyzwania stoją przed Tobą? Musisz zadbać nie tylko o rezerwację miejsca noclegowego, przygotowanie odzieży sportowej, sprzętu oraz wszelkich niezbędnych akcesoriów. Dużą uwagę należy poświęcić przygotowaniu swojego samochodu do takiej podróży. W poniższym wpisie powiemy Ci, jak to zrobić. Zapraszamy do lektury!

Co zabrać na narty? Jak przygotować się do podróży?

Dlaczego na wyjazd w góry szczególnie zimą należy się odpowiednio przygotować? Górzysty teren jest zawsze bardziej wymagającym celem podróży niż wyjazd na niziny. Jazda samochodem po takim terenie jest jeszcze trudniejsza jesienią i zimą. Co zatem może sprawić najwięcej problemów? Za główne niedogodności odpowiadają przede wszystkim warunki atmosferyczne: mróz, oblodzona jezdnia, opady śniegu. Często trasy w górach są również bardzo kręte, dlatego właśnie taki wyjazd wymaga od nas szczególnego przygotowania. To także duże wyzwanie i test umiejętności dla kierowcy.

Jadąc po lodzie, należy pamiętać, aby zarówno płynnie i powoli przyspieszać, jak i hamować. Najlepiej poruszać się ze stałą prędkością nie przekraczającą 50 km/h. Takie warunki na drodze sprawiają, że warto zabrać ze sobą kamery samochodowe smart cams. Pamiętaj również, aby sprawdzić miejscowe przepisy, jeżeli wybierasz się w podróż za granicę. Przykładowo wybierając się na narty w Tatry słowackie musisz zakupić winiety.

Co zabrać na narty? Jak przygotować samochód na zimowy wyjazd w góry?

Chcemy, abyś jak najlepiej przygotował swój samochód na wyjazd w góry, dlatego poniżej podajemy listę akcesoriów, które warto zabrać ze sobą w podróż.

Przygotowując się do podróży, weź ze sobą:

  • Odmrażacz do zamków oraz odmrażacz do szyb – dzięki nim nie dasz się zaskoczyć nawet podczas wyjątkowo niskich temperatur;
  • Olej napędowy oraz płyn do spryskiwaczy – dla Twojego samochodu zimowa trasa po górzystym terenie jest również wyzwaniem. Jazda w trudnych warunkach sprawa, że płyny eksploatacyjne również szybko się zużywają;
  • Kable rozruchowe – pomogą uruchomić samochód, gdy akumulator rozładuje się na mrozie;
  • Silikonowy preparat do uszczelek – dzięki niemu uszczelki nie pękną w czasie niskich temperatur;
  • Łańcuchy śniegowe ­­– dzięki nim polepszysz przyczepność samochodu na drodze. Najlepiej wybrać takie z automatycznym naciągiem.

Oczywiście wybierając się w zimową trasę w góry, musisz mieć zmienione opony w samochodzie na zimowe. Przed wyjazdem warto sprawdzić stan opon, skontrolować ciśnienie i głębokość bieżnika. Jeżeli głębokość bieżnika wynosi mniej niż 4 mm, należy wymienić opony na nowe, ponieważ nie zapewnią one odpowiedniej przyczepności na drodze. Oprócz akcesoriów podanych powyżej należy mieć ze sobą również trójkąt ostrzegawczy, kamizelkę odblaskową, linkę holowniczą, gaśnicę, sprawne koło zapasowe.

Aby dobrze bawić się na stoku, najpierw należy zadbać o bezpieczeństwo swoje, innych pasażerów, a także Twojego samochodu. Wyjazd zimowy w góry wymaga szczególnego przygotowania, warto mieć to na uwadze. Jeżeli odpowiednio wyposażysz swoje auto, unikniesz problemów na drodze, a Twój wyjazd nie zostanie zepsuty przez żadne przykre sytuacje i będziesz się wyśmienicie bawić. Właśnie tego Ci życzymy!

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*