Akcesoria dla kamer do zadań specjalnych

Popularne kamery sportowe typu GoPro, towarzyszą nam praktycznie wszędzie, na rowerze, w górach, nad morzem, ale przede wszystkim na ekstremalnych wyprawach. W co zatem powinna być wyposażona taka kamera, aby spełniła oczekiwania użytkownika i przetrwała w najcięższych warunkach?

Najważniejszy parametr GoPro

Nie ma ważniejszego elementu niż jakość nagrywanego obrazu. Większość modeli rejestruje nagrywany materiał w jakości HD, również modele z niższej półki. Najlepsze produkty z tej kategorii posiadają rozdzielczość 4K i nagrywają filmy w jakości Ultra HD, co daje znakomite efekty. Warto zwrócić również uwagę na możliwość przybliżenia obrazu w trakcie nagrywania, czyli funkcję zoomu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Żeby wybrać odpowiednie parametry kamery, należy odpowiedzeć sobie na pytanie, jakim jesteśmy jej użytkownikiem oraz w jakich warunkach chcemy używać urządzenia. Na pewno ważnym parametrem jest kąt widzenia kamery, im szerszy, tym więcej obrazu uchwycimy na nagrywanym filmie. Przykładowo najlepsze kamery marki

Istotnym elementem jest także wyświetlacz LCD, który siłą rzeczy na małych i poręcznych z założenia urządzeniach, jest dość niewielkich rozmiarów. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch ekranów, z przodu i z tyłu, gdzie na jednym mamy podgląd na żywo nagrywanego obrazu, natomiast na drugim jego parametry techniczne.

Na pewno funkcjonalnym dodatkiem jest łączność Wi-Fi, która pozwala na sterowanie kamerą z poziomu smartfona czy tabletu i bardzo szybkie przesyłanie zarejestrowanego materiału do bliskich, na pocztę elektroniczną czy portale społecznościowe.

Akcesoria do kamer sportowych

Według sklepu smart cams, akcesoria do kamer sportowych posiadają bogaty zestaw dodatkowych akcesoriów, które zwiększają funkcjonalność samego urządzenia, dobranych do naszych upodobań. Jednym z nich jest wodoszczelna obudowa, która ochroni kamerę przed deszczem, błotem czy pyłem, a także pozwoli nagrywać filmy pod wodą. Pakiet różnego rodzaju klipsów, śrub mocujących czy zaczepów na rower i kask umożliwi umieszczenie urządzenia w najdogodniejszym w danej sytuacji miejscu. Oprócz akcesoriów znajdujących się w zestawie można dokupić wiele dodatkowych gadżetów, jak szelki mocujące, uchwyty wypornościowe czy zapasowe baterie, które z całą pewnością poszerzą funkcjonalność kamery i sprawią, że nagrywane filmy będą wyjątkowe!

Trzeba pamiętać, że kamera GoPro to urządzenie, które pozwala na zarejestrowanie, niedostrzegalnych przez nas wrażeń. Jej wyposażenie powinno być dostosowane do naszych potrzeb, aby kręcone ujęcia zadowalały nas i pozwalały przeżyć kilka ekstemalnych chwil raz jeszcze.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*