Kamerka sportowa – wszystko, co musisz wiedzieć

Wiele osób, które uprawiają sporty, a zwłaszcza te bardziej ekstremalne, chcą uwiecznić moment treningu albo przygotowań do zawodów, z których następnie będą mogli wyciągać niezbędne wnioski, a poza tym zachowają to jako swoją osobistą i motywującą pamiątkę. Również często podróżują oni w pięknych okolicznościach natury, którą także chcą sfotografować lub nagrać. W tym celu właśnie zakupiona powinna być kamerka sportowa, o której opowiemy więcej poniżej.

Czy to bezpieczne?

Oczywiście, że tak, o ile posiadasz profesjonalny sprzęt oraz wysokiej jakości kamerkę sportową. To właśnie ona powinna przede wszystkim cechować się wytrzymałością i odpornością na różne czynniki zewnętrze. Uprawiając sport, niezależnie od tego czy jest to kolarstwo, pływanie czy bieganie, powinieneś posiadać kamerę, które przeznaczona jest stricte dla osób aktywnych fizycznie i prowadzących dynamiczny tryb życia. To główne kryterium, ponieważ pozostałe kamery przeznaczone są do użytkowania kierowców, gdzie montowane są albo na zewnątrz albo wewnątrz samochodu, by jedynie rejestrować obraz z przodu i z tyłu.

Kamerka sportowa jednak różni się pod wieloma względami, a w tym między innymi swoją wielkością. Rejestrator jazdy w samochodzie zazwyczaj posiada większe rozmiary, by móc jednocześnie odtwarzać na nich nagrane wideo. Natomiast kamerka sportowa powinna być jak najmniejsza i najlżejsza, ponieważ nie ma potrzeby przeglądania od razu na niej materiałów filmowych, gdyż można to zrobić po przerzuceniu ich na komputer czy laptop. Co więcej, nie może być ciężka, ponieważ stała by się uciążliwa dla sportowca, który zazwyczaj trzyma ją rękach albo mocuje do swojego asortymentu. Ponadto rejestrator tego typu musi być odporny na wstrząsy, a także wodoodporny, ponieważ ćwicząc na świeżym powietrzu musisz liczyć się z ewentualnym deszczem, który następnie może zmoczyć sprzęt.

Co jest potrzebne do kamerki sportowej?

Na pewno są to wszelkiego rodzaju akcesoria do kamer sportowych, które obejmują między innymi uchwyt do trzymania w ręce, na którego końcu montowana jest kamerka. To dość wygodne rozwiązanie, aczkolwiek cały czas musisz ją trzymać samemu, gdzie już jedną rękę masz zajętą. Co więcej, wybór kijka powinien zależeć od jego długości, gdzie wyróżniamy kilka rozkładanych rozmiarów. Inną alternatywą są uchwyty przeznaczone do zamontowania na kasku, co przydaje się zwłaszcza podczas jazdy na rowerze po górach czy podobnych wyboistych terenach. Wówczas stabilizacja obrazu, a tym samym stabilny uchwyt powinny zdziałać upragnione rezultaty, dzięki czemu nagrany film zaprezentuje się w najlepszej jakości.

Również wszelkie inne stabilizatory albo zestaw do naprawy kamerki będzie przydatnym wyposażeniem na dłuższą wycieczkę w ramach treningu. Wystarczy spojrzeć na profesjonalne sklepy z kamerkami sportowymi, gdzie znajdziesz już wszystkie niezbędne gadżety i akcesoria.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*