Kamera samochodowa na szybę i w lusterku wstecznym. Która jest lepsza?

Dzięki kamerze samochodowej możemy nie tylko zarejestrować nieuczciwego kierowcę czy niefortunne zdarzenie. To przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo na drodze, o każdej porze dnia i nocy. Jeżeli już zdecydowałeś się na zakup, rozważ teraz najlepszą opcje dla siebie. Poniżej porównano dwa rodzaje montażu kamery samochodowej, co może pomóc Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Stawiasz na tradycyjne metody? Wybierz montaż na przednią szybę

kamera samochodowa na szybę

Decydując się na zamontowanie kamerki samochodowej na przedniej szybie, zyskujesz możliwość swobodnego manewrowania nią wedle uznania. Możesz również przekładać kamerkę między samochodami, w zależności od tego, którym obecnie podróżujesz.

Pamiętaj jednak, że poprawny montaż wideorejestratora wpływa zarówno na jakość nagrań, jak i na bezpieczeństwo na drodze. Więcej o prawidłowym ułożeniu kamery samochodowej dowiesz się, z tego artykułu.

Jeżeli wybierzesz kamerę, którą można przykleić na szybę, weź pod uwagę nietrwałość przyssawki. Kiedy zamontujesz kamerę w chłodnym miejscu, jak np. garaż, podgrzej suszarką miejsce sklejenia urządzenia z szybą, aby uniknąć oderwania się jej w niespodziewanym momencie.

Innowacyjne rozwiązanie – kamera samochodowa na lusterko wsteczne

kamera samochodowa w lusterku wstecznym

Kierowcy coraz chętniej rezygnują z tradycyjnego rozwiązania. Zamiast tego kupują kamerę samochodową montowaną w lusterku wstecznym. Jej montaż jest nieco trudniejszy, ponieważ należy umieścić kamerkę w lusterku za pomocą gumowych mocowań. Nie mniej jednak, jest to zdecydowanie trwalsze rozwiązanie, aniżeli powyższy wariant.

Do plusów kamerki montowanej na lusterko z pewnością należy dyskrecja. To bardzo ważny aspekt, dzięki któremu unikniesz kradzieży. Kształtem nie różni się od lusterka wstecznego, dlatego potencjalny złodziej może jej zwyczajnie nie zauważyć. Minusem jest to, że tu manewr między samochodami jest trudniejszy do zrealizowania.

Podejmij decyzję i wybierz najlepszą kamerkę samochodową dla siebie

Jak widać w powyższym zestawieniu, oba warianty mają swoje plusy i minusy. Jedna jest prostsza w montażu, ale równocześnie mniej trwała i bardziej podatna na kradzieże. Druga z kolei, jest dyskretniejsza, ale jej demontaż i ponowny montaż jest nieco bardziej problematyczny. Warto w tym przypadku rozważyć kupno kamerki do samochodu marki SmartCams. Zyskasz tym samym nie tylko fachowe porady by wybrać jak najlepszy model, ale również gwarancję jakości.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Komentarz*